TTSK zrekonštruoval športový areál v Senici

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v skvalitňovaní a rozvoji športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Župa najnovšie zrekonštruovala športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Ten bol slávnostne otvorený vo štvrtok 29. júna 2023. Kraj do modernizácie športoviska investoval zo svojho rozpočtu sumu viac ako 480-tisíc eur.

Ide o projekt z viacročného plánu

Zlepšujeme podmienky pre športovanie a zdravý životný štýl študentov našich stredných škôl, a zároveň aj obyvateľov kraja. Aktuálne sme zmodernizovali športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Vzniklo plnohodnotné multifunkčné ihrisko aj vonkajší workoutový priestor s posilňovacími strojmi. Úspešne sme tak zrealizovali ďalší projekt z viacročného plánu výstavby a modernizácie  telocviční a športovísk pri našich stredných školách v celkovej hodnote viac ako 7 miliónov eur, ktorý je na Slovensku unikátny. Verím, že vynovené športovisko bude dobre slúžiť študentom i širokej verejnosti na Záhorí,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že okolo obnovených ihrísk bolo zabezpečené aj oplotenie a osvetlené LED svietidlami.

V areáli Obchodnej akadémie v Senici bola v rámci rekonštrukcie športového areálu obnovená atletická dráha, multifunkčné ihrisko, hádzanárske ihrisko, basketbalové ihrisko, skok do diaľky s pieskovým doskočiskom a vybudovaný bol aj workoutový priestor. Hracia plocha multifukčného ihriska je zhotovená z umelej trávy, ďalšie dve ihriská majú povrch zo syntetického kaučuku.

Športový areál bol v nevyhovujúcom stave

Športový areál prešiel poslednou rekonštrukciou v osemdesiatych rokoch minulého storočia. V poslednom období bol už v nevyhovujúcom technickom stave. Som veľmi rada, že trnavská župa postupne rekonštruuje športoviská, ktoré to nutne potrebujú, aj na Záhorí. Teším sa, že naši študenti budú môcť opäť športovať a využívať tento moderný a kvalitný areál,“ uviedla riaditeľka Obchodnej akadémie v Senici Jana Pekarová. Ako doplnila, športovisko bude počas hodín telesnej a športovej výchovy využívať aj Gymnázium Ladislava Novomeského v Senici.

TTSK zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Autor: Vladimír Miček
TTSK zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Autor: Vladimír Miček

Okrem toho, župa má v pláne postaviť novú telocvičňu aj pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici. Bolo vyhlásené verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Predpokladaná hodnota zákazky je dokopy 2,2 milióna eur. Kraj zároveň požiadal o príspevok vo výške 1,1 milióna eur z Fondu na podporu športu. Výstavbu chce spolufinancovať v sume 1,1 milióna eur z vlastného rozpočtu.

Projekt výstavby telocvične pri SOŠ podnikania v remeslách a službách v Senici je zaradený v 7-miliónovom balíku investícií do rozvoja športovej infraštruktúry pri 13-tich župných stredných školách vo všetkých siedmich okresoch.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.