TTSK: Župa zmodernizovala ďalšie športovisko, tentokrát pri gymnáziu v Hlohovci

Trnavský samosprávny kraj naďalej pokračuje v napĺňaní svojho rozsiahleho viacročného plánu na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri svojich stredných školách vo všetkých siedmich okresoch kraja. Aktuálne zmodernizoval aj vonkajšie ihrisko pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci a jeho slávnostné otvorenie sa konalo v stredu 13. septembra aj za účasti trnavského župana Jozefa Viskupiča a vicežupana kraja Patrika Voltmanna.

Teším sa, že sa nám podarilo dokončiť ďalší projekt v rámci rozvoja športovej infraštruktúry v kraji. Pôvodný športový areál pri hlohovskom gymnáziu už neponúkal plnohodnotnú edukáciu telesnej a športovej výchovy pre jeho nevyhovujúci technický stav. Starý betón a asfalt, ktorý bol odstránený a následne spracovaný, bol využitý ako nová podkladová vrstva športoviska. Verím, že zmodernizované ihriská budú dobre slúžiť študentom i širokej verejnosti,“ uviedol trnavský vicežupan Patrik Voltmann, ktorý sa na župe venuje aj oblasti športu.

Vznikli dve viacúčelové ihriská

Stavebné práce zahŕňali výstavbu dvoch viacúčelových ihrísk s umelým povrchom, ktorý je trvácny a ekologický. Rekonštrukciou tiež prešla atletická dráha a sektor skoku do diaľky. Taktiež bola vytvorená workoutová zostava. V rámci nej bolo osadených osem kusov fitness zariadení. Okolitý priestor bol revitalizovaný, celý areál nanovo osvetlený. Pribudla v ňom aj prenosná trojradová oceľová tribúna pre 52 divákov.

Obnove športoviska predchádzalo aj vysporiadanie pozemkov s rehoľou bratov Františkánov. Župa zo svojho rozpočtu do modernizácie športoviska investovala 665-tisíc eur. Stavebné práce, ktoré realizovala TRANSTAV TT, s.r.o., sa začali v januári tohto roka a trvali sedem mesiacov.

Trnavská župa vyčlenila na výstavbu a modernizáciu telocviční a vonkajších športovísk pri svojich župných stredných školách viac ako 7 miliónov eur. V roku 2023 bola napríklad dokončená aj výstavba novej telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, zmodernizovaný športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici, ukončená druhá etapa rekonštrukcie športového areálu pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch a bol zrekonštruovaný aj športový areál pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave.

TTSK zmodernizoval športovisko pri gymnáziu v Hlohovci. Zdroj: TTSK
TTSK zmodernizoval športovisko pri gymnáziu v Hlohovci. Zdroj: TTSK

Pozri aj

Hokejová akadémia, Trnava Zdroj: TTSK

TTSK: Na zasadnutí zastupiteľstva sa riešila aj hokejová hala za účasti Šatana

Krajskí poslanci v stredu 6. septembra 2023 otvorili 7. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.