V Cerovej mali kolíziu dva autobusy

Policajti zo Senice aktuálne vyšetrujú detaily včerajšej dopravnej kolízie dvoch autobusov, ktorá sa odohrala v obci Cerová.

Podľa prvých zistení sa zdá, že vodiči autobusov sa včas a dostatočne vpravo navzájom nevyhli. Autobus značky Irisbus tak počas prejazdu zasiahlo spätným zrkadlom bočné okná druhého autobusu, Temsa. Pri náraze sa tieto okná rozbili a úlomky skla zranili jedenásťročnú cestujúcu. Tú ihneď previezli záchranári do nemocnice na vyšetrenie a ošetrenie.

Obom vodičom autobusov boli pri kontrole vykonané dychové testy, ktoré však negatívne výsledky nepotvrdili. Celková škoda na autobusoch sa vyčíslila na sumu 3000 eur.

Definitívne príčiny nehody a stupeň zodpovednosti účastníkov sú však stále predmetom pokračujúceho policajného vyšetrovania.

V zákrutách a na úzkych miestach je potrebné byť na pozore.
Vodiči väčších vozidiel, ako sú nákladné autá, autobusy alebo autá s prívesmi, by mali byť pri vjazde do zákrut a na zúžené miesta obzvlášť opatrní.

Vodiči by sa mali snažiť navzájom sa vyhýbať vpravo, a to dostatočne včas a v primeranej miere.

V prípade, že sa vodič nedokáže vyhnúť, musí prednosť v jazde dať ten, ktorý má pred sebou prekážku alebo zúženú cestu. Ak sa vodiči stretnú na takomto zúženom mieste a je potrebné, aby jeden z nich vycúval, mal by to urobiť ten, pre ktorého je to jednoduchšie a bezpečnejšie.

V Cerovej mali kolíziu dva autobusy. Zdroj: Polícia SR
V Cerovej mali kolíziu dva autobusy. Zdroj: Polícia SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.