V Dunajskej Strede pribudla ďalšia knižná búdka

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Tentoraz na Trhovisku, na kraji veľkého detského ihriska. Informovalo o tom mesto Dunajská Streda.

Cieľom je „poslať knižky do ulíc“ a spopularizovať tak čítanie nevšedným spôsobom. Tentokrát konkrétne oslovujúc predovšetkým rodičov a deti.

Riaditeľka knižnice Helena Laczová na slávnostnom odhalení búdky poďakovala vedúcim spoločnosti Interier Vörbach, Ladislavovi Bachmanovi a Ľudovítovi Vörösovi, za realizáciu knižnej búdky a pani Irén Bajnok za pôvabné doladenie jej výzoru.

V krajine je už celkom pekný počet takýchto knižných búdok. Myslím si, že tie naše sú najkrajšie, keďže boli vytvorené s veľkou láskou,“ uviedla riaditeľka knižnice. Poďakovala aj mestskej samospráve za, to že im umožnila búdku umiestniť v areáli ihriska. „Ihrisko je svet detí a z ňom predsa nemôžu chýbať knihy. V knižnej búdke si na čítanie niečo nájde rodič aj jeho ratolesť,“ dodala.

Z knižnej búdky si môžete zobrať ľubovoľnú knižku domov, prípadne do nej vložiť aj vlastné knižky, ktoré vy sami nepotrebujete, ale radi by ste nimi potešili iných nadšených čitateľov. Cieľom je, aby ľudia, malí aj veľkí, čítali.

Na odhalení knižnej búdky sa zúčastnil aj poslanec mestského zastupiteľstva a riaditeľ Žitnoostrovského múzea v Dunajskej Strede Iván Nagy, ktorý v mene mesta vyjadril vďaku za to, že Žitnoostrovská knižnica vytrvalo popularizuje čítanie a podporuje výchovu čitateľov v Dunajskej Strede.

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Zdroj: Mesto Dunajská Streda
Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Zdroj: Mesto Dunajská Streda

Po príhovoroch mestský poslanec Ladislav Bachman a riaditeľka knižnice Helena Laczová za pomoci samostatnej referentky kultúry, mládeže a športu mestského úradu Edity Tilajčíkovej prestrihli pásku a odovzdali tak do užívania verejnosti nový knižný kútik.

Jeho zvláštnosťou je, že vtáčiu búdku nielen pripomína – jeho vrchná časť skutočne funguje ako kŕmidlo pre vtáčiky. „Finančné krytie knižnej búdky zabezpečilo druhé miesto v súťaži vyhlásenej spoločnosťou Tesco. Prvá dunajskostredská ´malá verejná knižnica´ v tvare vláčika sa nachádza v budove železničnej stanice,“ uviedlo mesto Dunajská Streda.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Na južnom Slovensku a Záhorí je vydaná výstraha 2. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) vydal na pondelok 21.8.2023 pre okresy Záhoria a južného Slovenska výstrahu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.