V Galante pribudnú nové parkovacie miesta

V rámci plánovanej zmeny organizácie dopravy mestskej komunikácie v meste Galanta na ulici Staničná – autobusová stanica by mali vzniknúť nové parkovacie miesta.

Podľa návrhu by malo vzniknúť 24 nových šikmých státí po jednej strane komunikácie, pričom by sa neobmedzila doprava pre autobusy. „Zároveň by sa pozitívne zmenilo aj smerovanie dopravy, nakoľko by sa z tejto lokality železničnej stanice neodchádzalo len ulicou 29. augusta s následným vyústením na frekventovanú Bratislavskú ulicu, ale pribudla by aj možnosť jazdy v smere do mesta cez ulicu J. M. Petzvala, za supermarketom TESCO,“ uviedol poslanec MsZ v Galante Zoltán Kővágó.

Galanta Autor: Vladimír Miček
Galanta Autor: Vladimír Miček

Pre pristavovanie autobusov zostáva stredný pruh, cez ktorý by prechádzali v pôvodnom smere do mesta cez ulicu J. M. Petzvala. Komisia investičnej výstavby návrh zmeny organizácie dopravy prerokovala a jednohlasne súhlasila s nasledovnými pripomienkami.

Tie sú, že z jazdného pruhu, ktorý je podľa projektovej dokumentácie zjednosmernený a je na ňom plánované šikmé parkovanie, je potrebné vylúčiť autobusovú dopravu. Navrhované šikmé parkovacie miesta je potrebné rozšíriť z plánovaných 2,4 m na minimálne 2,5 m.

Pozri aj

Fotografia zachytáva mužstvo a veliteľa 18. delostreleckej batérie, ktorá sa na jeseň 1944 zúčastnila SNP

Pripomíname si 79. výročie od vypuknutia SNP

Slovenské národné povstanie (SNP) vypuklo 29. augusta 1944, ako reakcia domáceho odbojového hnutia na vstup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.