V Galante sa uskutoční už druhý ročník festivalu holistického zdravia

Trnavský samosprávny kraj, občianske združenie Navzájom lepší a Domov sociálnych služieb v Zavare aj tento rok pripravil festival holistického zdravia s názvom Tu a Teraz.

Podujatie sa uskutoční v piatok 9. júna 2023 v areáli Centra sociálnych služieb Galanta a v priľahlom parku Saleziánskeho domu. Ide o ďalšie rozšírenie úspešného prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie „5P“ zameraného na prevenciu syndrómu vyhorenia a podporu duševného aj fyzického zdravia.

V časoch rýchlych zmien je festival duševného zdravia skvelou príležitosťou na zastavenie, zamyslenie a prehodnotenie toho, čo v živote chceme a potrebujeme. Návštevníci sa môžu tešiť na atraktívny program a zaujímavých hostí. Vystúpia napríklad Vojta Nedvěd, Allan Mikušek alebo významný slovenský pomológ Ivan Hričovský. Som presvedčená, že okrem dobrého pocitu na duši si návštevníci odnesú aj dobré rady a odporúčania ako sa starať o svoje duševné i fyzické zdravie,“ uviedla riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková.

V piatok 9. júna 2023 sa festival začne o 11.-tej hodine a potrvá do podvečerných hodín. Tak ako minulý rok, organizátori aj tentoraz rozdelili areál centra sociálnych služieb pre návštevníkov festivalu na viacero zón. Súčasťou programu budú kultúrne vystúpenia, diskusie a prednášky. Na festivale so svojím príspevkom vystúpi aj odborník na správnu výživu Vlado Zlatoš. Návštevníci budú môcť v rámci Dňa otvorených dverí nahliadnuť aj do Centra sociálnych služieb Galanta.

V oddychovej zóne si prídu na svoje priaznivci dobrého čaju, kníh, muzikoterapie či nordic walkingu. Záujemcovia môžu v zóne zdravia absolvovať diagnostiku vitálnych funkcií a metabolizmu, ušné vyšetrenie alebo aj masáže. V edukačnej zóne bude predstavená koncepcia projektu „5P“. Súčasťou festivalu bude aj detská zóna so zábavným programom a tvorivými dielňami. Pripravená je aj gastro zóna, ako aj predajné stánky výrobkov klientov zariadení sociálnych služieb z Galanty.

Zámerom je vytváranie programov aktívneho života

Duševné zdravie je súčasťou každej oblasti ľudského a spoločenského života. Zámerom nášho združenia je vytváranie programov aktívneho života, ktoré nás navzájom vedú procesom spojenia samého so sebou, procesom premeny a následného vzostupu. Prostredníctvom tohto festivalu chceme priblížiť širokej verejnosti dôležitosť duševného zdravia. Verím, že s návštevníkmi z celého kraja prežijeme krásny a pohodový deň,“ uviedla riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší Tatiana Pavlovičová.

Tu a Teraz
Tu a Teraz

Trnavský samosprávny kraj, občianske združenie Navzájom lepší a Domov sociálnych služieb v Zavare úspešne zorganizoval v marci tohto roku aj 1. ročník medzinárodnej konferencie o duševnom zdraví pod názvom Cestou k stálosti.

Projekt „5P“ vznikol na podporu pracujúcich v pomáhajúcich profesiách, a je realizovaný od roku 2019. V jeho rámci bola v roku 2021 uvedená kniha Navzájom lepší a neskôr Inšpiratívny diár na rok 2023. Do projektu „5P“, ktorý trnavská župa začala realizovať ako prvá spomedzi všetkých krajov, sa doposiaľ zapojilo viac ako 1.500 zamestnancov 21 zariadení sociálnych služieb, ktoré zriaďuje Trnavský samosprávny kraj.

Centrum sociálnych služieb Galanta, ktoré je zastrešené Domovom sociálnych služieb Zavar, otvoril Trnavský samosprávny kraj v decembri 2019. Odvtedy poskytuje sociálne služby, ktoré sú inovatívne, odborné, špecifické a kompatibilné s rozvojom multidimenzionálnej podstaty života prijímateľa. Jeho súčasťou je aj školiace stredisko pre zamestnancov v sociálnych službách. Centrum sa nachádza v jednej z budov, ktoré využívalo neslávne známe resocializačné zariadenie Čistý deň. O prinavrátenie druhej takejto budovy, ktorá sa nachádza na druhej strane cesty, sa župa dodnes usiluje súdnou cestou.

Pozri aj

Fotografia zachytáva mužstvo a veliteľa 18. delostreleckej batérie, ktorá sa na jeseň 1944 zúčastnila SNP

Pripomíname si 79. výročie od vypuknutia SNP

Slovenské národné povstanie (SNP) vypuklo 29. augusta 1944, ako reakcia domáceho odbojového hnutia na vstup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.