V Holíči zrazil kamión v kruhovom objazde cyklistu

Senickí dopravní policajti riešili  utorok na poludnie dopravnú nehodu v kruhovom objazde. Informovala o tom policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Policajti na mieste preverili priebeh nehody a podľa prvotných informácií išlo s najväčšou pravdepodobnosťou o chybu na strane vodiča kamiónu. „Ten vošiel do kruhového objazdu a nedal prednosť 53-ročnému cyklistovi, ktorý kruhovým objazdom už prechádzal,“ uviedla Linkešová.

Muž skončil po náraze na zemi a so zraním ruky ho previezli záchranári do nemocnice. „Policajti podrobili po nehode oboch vodičov dychovým skúškam na alkohol a v oboch prípadoch boli výsledky negatívne. Vodiča, ktorý nehodu zavinil, budú riešiť policajti v správnom konaní,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Základné pravidlo pri cyklistoch – zvýšte opatrnosť! Cyklisti patria medzi najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky a ak vodič auta zle vyhodnotí alebo odhadne situáciu na ceste, táto chyba môže mať pre cyklistu fatálne následky,“ apeluje polícia na vodičov.

V Holíči zrazil kamión na kruháči cyklistu. Zdroj: Polícia SR
V Holíči zrazil kamión na kruháči cyklistu. Zdroj: Polícia SR

Pozri aj

Zámocké pivné slávnosti, Holíč Zdroj: NaZahori.sk

V sobotu Zámocké pivné slávnosti a Holíčsky zámocký okruh

V sobotu 19. augusta 2023 na Záhorí budú pre záujemcov pripravené tradičné podujatia v meste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.