V Skalici pribudne nová magnetická rezonancia

Skalická nemocnica prechádza zásadnou transformáciou, ktorá zmení spôsob, akým poskytuje zdravotnú starostlivosť svojim pacientom. V srdci tejto inovácie je výmena starého prístroja magnetickej rezonancie za moderný a vysoko výkonný Siemens Sola prístroj. Tento projekt prináša nové možnosti a skvelé vyhliadky pre pacientov zo Skalice a širšieho okolia.

V skalickej nemocnici pribudne moderná magnetická rezonancia. Zdroj: FN AGEL Skalica
V skalickej nemocnici pribudne moderná magnetická rezonancia. Zdroj: FN AGEL Skalica

Starý prístroj slúžil 12 rokov

Súčasný prístroj slúžil 12 rokov, no nastal čas ho vymeniť za niečo lepšie – niečo, čo umožní ešte presnejšiu diagnostiku a rýchlejšie vyšetrenia. Vedúca lekárka MRI pracoviska Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Mária Dušenka verí, že tento krok pomôže udržať nadštandardné služby pre pacientov a dokonca ich ešte rozšíri.

Čas potrebný na jednotlivé vyšetrenia sa skráti vďaka rýchlejšiemu získavaniu sekvencií obrazu a zníženiu potreby opakovania sekvencií u niektorých pacientov. To znamená menej stresu pre pacientov a viac času na poskytovanie starostlivosti pre lekárov. Okrem toho sa diagnostika v skalickej nemocnici stane ešte dôležitejšou súčasťou mnohých odborov, ako sú chirurgia, ortopédia, vnútorné lekárstvo, gynekológia, onkológia, neurológia, urológia, otorhinolaryngológia a traumatológia.

www.trnavskykrajonline.sk/podujatia/kategoria/okres-skalica/

Nemocnica prevádzkuje jediný prístroj v okrese

Fakultná nemocnica AGEL Skalica prevádzkuje jediný MRI prístroj v celom okrese so spádovou oblasťou približne 120.000 obyvateľov. Mária Dušenka zdôrazňuje dôležitosť pracoviska nielen pre Skalicu ale aj pre susedné okresy: “Značná časť pacientov z týchto regiónov mieri práve do Skalice a nie sú výnimkou ani pacienti z bratislavského regiónu.

V rámci tejto inovačnej vlny sa bude rekonštruovať aj priestor pracoviska. Ekonomický námestník skalickej nemocnice Ivan Medlen hovorí: „Stavebné úpravy zahŕňajú realizáciu rozvodov inštalácií inžinierskych sietí a energií. Taktiež sa budú realizovať nové rozvody vzduchotechniky či povrchové úpravy podláh a stien.“ Tieto práce však nebudú mať negatívny vplyv na fungovanie ostatných pracovísk rádiologického oddelenia.

Aktuálne nie sú žiadne podujatia

Tri mesiace – to je čas, ktorý potrvajú všetky práce vrátane zaškolenia personálu. A už od augusta tohto roka budú môcť pacienti v Skalici a okolí využívať špičkovú diagnostickú technológiu. Prichádza nová éra zdravotnej starostlivosti pre skalický región, a s ňou aj nespočetné príležitosti pre lepší život pacientov.

Nadchádzajúce udalosti

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.