V nocľahárni vymenili postele, periny i matrace

V meste Senica sa nachádza nocľaháreň, ktorá je útočiskom pre tých, ktorí nemajú strechu nad hlavou. Na Hurbanovej ulici je možnosť nájsť bezpečný prístrešok, vykonať si základnú hygienu a dokonca aj získať ošatenie.

V Senici vymenili v nocľahárni postele, periny i matrace. Zdroj: Mesto Senica
V Senici vymenili v nocľahárni postele, periny i matrace. Zdroj: Mesto Senica

V tejto malinkej oáze pokoja sa nachádza sedem nových kovových postelí s čerstvými matracmi, perinami a vankúšmi. Vedúca Oddelenia sociálnych vecí, kultúry a športu Mestského úradu Senica Renáta Hebnárová opisuje investície do tohto zariadenia: “Vlani sme vymaľovali interiér a tento rok sme obnovili posteľné obliečky.

Nocľah stojí pre Seničanov 30 centov

Nocľah tu stojí 30 centov za noc pre občanov Senice s príjmom pod hranicou životného minima alebo jedno euro za noc pre ľudí s trvalým pobytom mimo mesta. Práve tu, od 19.00 h večer do 7.00 h ráno, nájdu tí, ktorí to najviac potrebujú, útočisko pred nepriaznivým počasím a svetom.

Hebnárová zdôrazňuje význam pomoci bezdomovcom: “Bezdomovectvo môže mať negatívny vplyv na celú spoločnosť. Je našou etickou a morálnou povinnosťou pomáhať tým, ktorí sú v núdzi.

Okrem tejto nocľahárne poskytuje Senica aj ďalšie zariadenie pre dlhodobé ubytovanie osem klientom prostredníctvom organizácie Zariadenie sociálnych služieb Senica, ktorej je mestský úrad zriaďovateľom.

Takže ak stretnete v Senici niekoho bez domova, neváhajte ho nasmerovať na Hurbanovu ulicu.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.