V okrese Dunajská Streda vyhasol na cestách život 19-ročného chlapca

Policajti z Dunajskej Stredy vyšetrujú ďalšiu tragickú nehodu, pri ktorej v pondelok 8. augusta 2023 vyhasol život 19 ročného chlapca.

Podľa prvotných informácií mal mladík tlačiť bicykel s defektom na prednom kolese, popri pravom okraji cesty od obce Vrakúň smerom na Mliečany. „Vodič na aute Kia Sorrento, ktorý išiel krátko pred 22.00 h v rovnakom smere, mladíka v čiernom a bez reflexných prvkov pravdepodobne nevidel a zachytil ho pravou prednou časťou auta,“ uviedla polícia.

Náraz bol taký silný, že pri ňom mladík utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. „Rozbité čelné sklo na vozidle malo zraniť aj mladú spolujazdkyňu. Policajti vykonali s 19-ročným vodičom dychovú skúšku, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila,“ informovala polícia.

Prípad si prevzal vyšetrovateľ, ktorý úmrtie chodca rieši ako prečin usmrtenia. Presné príčiny nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. „Reflexná vesta, pásik alebo iné reflexné prvky na oblečení vám môžu zachrániť život na ceste. Ich používaním chránite nielen seba, ale aj zvyšujete šancu, že vás vodiči dostatočne včas uvidia a stihnú na vás zareagovať,“ apeluje polícia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.