V Piešťanoch aj Hlohovci sprístupnia Zámocký a Kúpeľný park

Počas prvého júnového víkendu môžete navštíviť vyše sto parkov a záhrad po celom Slovensku. Je to príležitosť bližšie spoznať aj Zámocký park v Hlohovci a Kúpeľný park v Piešťanoch. Na komentovanú prehliadku piešťanského parku je možné nadviazať návštevou výstavy diel Alfonsa Muchu s názvom Kvetinové svety. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Piešťany Rezort Tatiana Nevolná.

Cieľom 15. ročníka podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty nášho zeleného dedičstva. Ide o súčasť celoeurópskej iniciatívy sprístupňovania parkov a záhrad verejnosti Rendez-vous aux Jardins. Viac ako 500 záhrad nachádzajúcich sa v 23 európskych krajinách otvára svoje brány od piatka 2. júna do nedele 4. júna 2023, aby spoločne oslávili význam parkov a záhrad pre našu spoločnosť.

Témá tohto roka je Melódia záhrad

Pre tento rok bola na celoeurópskej úrovni zvolená téma s názvom „Melódie záhrad“. Tá evokuje najmä zvuky záhrad: spev vtákov, šumenie vôd, vetra alebo rastlín. Hlavným organizátorom podujatia je organizácia Národný Trust n.o., ktorej poslaním je ochrana kultúrneho a prírodného dedičstva Slovenska.

Na prehliadke Kúpeľného parku predstavíme návštevníkom fontány, vodné plochy i vzácne dreviny, ktoré tu rastú, ale ukážeme im aj historické fotografie a originálne výkresy, ktoré nás zavedú do čias jeho vzniku,“ hovorí Mária Michalčíková, ktorá budú záujemcov Kúpeľným parkom sprevádzať. Účastníci sa stretnú v piatok 2. a sobotu 3. júna o 13:00 alebo 15.00 hodine pri prameni Adam Trajan na Kúpeľnom ostrove, potrebná je však registrácia e-mailom na mmichalcikova@sk.ensanahotels.com.

Kúpeľný park, Piešťany Autor: Vladimír Miček
Kúpeľný park, Piešťany Autor: Vladimír Miček

Kúpeľný park v Piešťanoch zažil najväčší rozmach v období secesie, aj preto bude sprievodkyňa oblečená v secesnom kostýme a účastníkov pozve aj na výstavu Kvetinové svety Alfonsa Muchu, ktorá tematicky nadväzuje na Víkend otvorených parkov a záhrad. Prístupná je v priestoroch Napoleonských kúpeľov na okraji Kúpeľného parku.

Komentovaná prehliadka Zámockého parku v Hlohovci je naplánovaná na nedeľu 4. júna so začiatkom o 15. hodine. Účastníci sa stretnú pred Empírovým divadlom, kde ich bude čakať hudobný úvod. Počas prehliadky sa dozvedia zaujímavosti o faune a flóre Zámockého parku, ktorého história siaha až do čias šľachtického rodu Erdődy.

Pozri aj

TTSK: Župa dokončila rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch. Zdroj: TTSK

TTSK: Župa dokončila rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dokončil rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch v rámci svojho viacročného plánu výstavby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.