V Piešťanoch budú mať nerezidenti drahšie parkovanie

Rezidenti Piešťan budú platiť za parkovanie vo spoplatnených zónach menej ako nerezidenti. Toto rozhodnutie padlo na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany. Zastupitelia sa zaoberali návrhom Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zóne s regulovaným státím na území mesta.

Parkovanie je v Piešťanoch dlhodobo aktuálnou témou. V máji 2020 sa zóna spoplatneného parkovania rozšírila. Postupným sledovaním dopadov tohto opatrenia sa ukázalo, že je potrebná ďalšia regulácia statickej dopravy. Až do zasadnutia zastupiteľstva bolo nejasné, aké budú ceny jednotlivých parkovacích kariet.

Po diskusii a hlasovaní na mestskom zastupiteľstve sú ceny za parkovanie už jasné. Cena parkovacej karty typu “Rezident pásma A, B, C, D, E” bude pre prvé auto 40 eur na rok. Pre druhé auto to bude 160 eur na rok a pre tretie auto 360 eur na rok.

Cena kariet typu “Rezident” a “Rezident + A” bude pre prvé auto 80 eur na rok, pre druhé auto 300 eur na rok a pre tretie auto až 600 eur na rok.

Nerezidenti mesta Piešťany budú môcť parkovať v spoplatnených pásmach mesta B, C, D, S, N s parkovacou kartou “Abonent” za ročnú sumu 400 eur.

Parkovacia karta “Abonent S, N” bude stáť 200 eur na rok.

Za parkovaciu kartu “Návšteva”, platnú na 5 po sebe idúcich dní, zaplatia návštevníci mesta 20 eur.

Všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zóne s regulovaným státím na území mesta Piešťany nadobudne platnosť 1. januára 2024.

Parkovanie - ilustračný záber Autor: Vladimír Miček
Parkovanie – ilustračný záber Autor: Vladimír Miček

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.