V Piešťanoch nafúkal vodič po nehode takmer 3 promile

Dopravní policajti riešili v stredu 26. júla 2023 jazdu opitého 28-ročného muža z Piešťan. Informovala o tom hovorkyňa polície Mária Linkešová.

V mieste Piešťany na Ulici Vrbovskej nezvládol riadenie, „vyletel“ mimo cestu vpravo, kde nabral náletovú drevinu, a „zaparkoval“ tesne vedľa stromu. Policajná hliadka ho krátko pred 21.00 h podrobila orientačnej dychovej skúške na alkohol, ktorá bola dvakrát pozitívna. V dychu mu najskôr namerali 1,41 a pri druhom meraní mal v dychu 1,09 mg/l,“ uviedla Linkešová.

Policajti mu zadržali na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Pri nehode sa nezranil a rozbité auto si z miesta nehody prevzali príbuzní.

Po úkonoch na mieste ho policajti eskortovali do cely policajného zaistenia a poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Do rozhodnutia súdu o vine a treste zostáva muž v cele policajného zaistenia.

„Len o šťastí môže hovoriť každý vodič, ktorý si sadne za volant opitý a jeho jazda skončí „len“ s rozbitými plechmi auta. Apelujeme na vodičov, aby zbytočne neriskovali a nejazdili pod vplyvom alkoholu a drog,“ zdôraznila policajná hovorkyňa.

V Piešťanoch nafúkal vodič po nehode takmer 3 promile. Zdroj: Polícia SR
V Piešťanoch nafúkal vodič po nehode takmer 3 promile. Zdroj: Polícia SR

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.