V Piešťanoch sa začala rekonštrukcia vnútrobloku na Teplickej ulici

V Piešťanoch sa začala rekonštrukcia vnútrobloku na Teplickej ulici, ktorej cieľom je revitalizácia a zveľadenie spoločného priestoru. Rekonštrukčné práce potrvajú do polovice septembra 2023.

V uplynulých dňoch mesto Piešťany začalo s revitalizáciou vnútrobloku na Teplickej ulici. Súčasťou obnovy priestoru bude rekonštrukcia existujúceho chodníka, doplnenie nových spevnených plôch, regenerácia zelene, realizácia pitnej fontánky a hmlovej brány. Podstatnú časť projektu mesto zaplatí prostredníctvom eurofondov.

Obnovou vnútrobloku na Teplickej ulici chce mesto zabezpečiť premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. Cieľom revitalizácie je zveľadenie spoločného priestoru a herných aktivít, obnovenie priestoru pre hry detí školského a predškolského veku v exteriéri. Vzniknúť by mali oddychové zóny s možnosťami stolovania prístupného aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. V priestore pribudnú tiež nové lavičky, stojany na bicykle a odpadkové koše.

Obnovením vnútrobloku v širšom centre mesta sa vytvoria dve dominantné estetické a multifunkčné centrá, priestor na oddych a socializovanie pre všetky vekové kategórie s reprezentatívnym charakterom. Táto lokalita bola na obnovu zvolená z dôvodu, že sa nachádza priamo v centre mesta na sídlisku s cca 1 200 obyvateľmi. Rekonštrukčné práce by mali trvať do polovice septembra 2023.

Podstatnú časť projektu vo výške 247.278,19 eura zaplatí mesto prostredníctvom eurofondov. Z Integrovaného regionálneho operačného programu bude na projekt poskytnutá suma vo výške 192.492 eur. Mesto Piešťany sa bude na obnove vnútrobloku podieľať sumou 55.000 eur.

V Piešťanoch sa začala rekonštrukcia vnútrobloku na Teplickej ulici. Zdroj: Mesto Piešťany
V Piešťanoch sa začala rekonštrukcia vnútrobloku na Teplickej ulici. Zdroj: Mesto Piešťany

Finančné prostriedky poskytnuté z Európskej únie sú účelovo viazané na realizáciu obnovy vnútrobloku, tzn. že nemôžu byť použité na iný účel. Projekt si kladie za cieľ zlepšiť environmentálne aspekty v mestách a mestských oblastiach prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry a adaptácie urbanizovaného prostredia na zmenu klímy ako aj zavádzaním systémových prvkov znižovania znečistenia ovzdušia a hluku.

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.