V Senici otvárajú letné kúpalisko aj lodenicu na Kunove

Letná sezóna prichádza a k nej neodmysliteľne patrí pobyt pri vode. Niekto uprednostňuje letné kúpalisko a bazén, iný zas prírodné kúpanie v jazere či priehrade.

V Senici sú na letnú sezónu pripravené ako letné kúpalisko. Rovnako aj prímestská rekreačná oblasť Kunovská priehrada s lodenicou. Ich prevádzka sa rozbehne 17. júna 2023.

Letné kúpalisko ako aj Kunovskú priehradu spravujú Rekreačné služby mesta Senica. Bazén na senickom kúpalisku začal správca napĺňať vďaka peknému počasiu už 31. mája a najbližší víkend tak kúpalisko privíta prvých tohtoročných návštevníkov,“ uviedla hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Letné kúpalisko vyčistili a pokosili

Na kúpalisku je k dispozícii veľký bazén pre plavcov aj neplavcov (50 x 25 metrov), malý neplavecký bazén s vodným dáždnikom, detské pieskové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal a občerstvenie. V požičovni športových potrieb požičiavajú volejbalovú loptu, bedbintonový set alebo golfový disk.

Areál letného kúpaliska na Sadovej ulici ako tradične pred sezónou vyčistili a pokosili. Bola doplnená zeleň o nové mladé stromy. Tento rok prešli čiastočnou rekonštrukciou priestory sociálnych zariadení. Vymenené boli dvere, okná a WC misy.

Otváracie hodiny kúpaliska budú počas celej letnej sezóny v čase od 10:00 do 19:00 hod v závislosti od počasia. Zvýhodnené vstupné majú pre návštevníkov s trvalým pobytom v meste Senica.

Dospelý Seničan zaplatí za vstup 3 eurá, deti od 6 do 15 rokov 2,30 eur, deti od 3 do 6 rokov 1,50 eur, deti do 3 rokov majú vstup zdarma a seniori nad 62 rokov majú zvýhodnený vstup za 2,30 eur. Mimosenickí návštevníci si priplatia 20 až 30 centov.

Letné kúpalisko, Senica Zdroj: Mesto Senica
Letné kúpalisko, Senica Zdroj: Mesto Senica

Kunovská priehrada pripravená na sezónu

Obľúbená Kunovská priehrada je bohato navštevovaná celoročne. Počas letnej sezóny je však vyžitie na priehrade najbohatšie. Vybavenie lodenice a športového areálu budú môcť návštevníci priehrady využívať taktiež od 17. júna. Oba budú počas mesiaca jún k dispozícii najskôr počas víkendov v čase od 10:00 do 20:00 hodiny.

Následne od 1. júla, teda počas letných prázdnin, lodenica a športový areál otvorí denne počas pracovných dní od 11:00 do 20:00 a počas víkendu od 10:00 do 20:00 hodiny.

Vodu si tak návštevníci môžu užiť na paddleborde, kajaku, vodných bicykloch so šmykľavkou alebo romanticky vo dvojici na loďke. V športovom areáli si možno zahrať loptové hry, stolný tenis alebo minigolf,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Priehrada Kunov, lodenica Zdroj: Mesto Senica
Priehrada Kunov, lodenica Zdroj: Mesto Senica

Na priehradu sa dostanete pohodlne bicyklom po cyklotrase, ktorá vedia zo Senice priamo do rekreačnej oblasti vzdialenej päť kilometrov. Pre návštevníkov z väčšej diaľky je pri hrádzi k dispozícii parkovisko s kapacitou cca 300 vozidiel. Druhé parkovisko pripravili zo strany od Sobotišťa, vyčistili a rozšírili kapacitu.

V areáli Kunovskej priehrady čaká na návštevníkov piesková pláž so slnečníkmi, k dispozícii sú prezliekarne, sociálne zariadenia, vynovené detské ihriská, náučný chodník a občerstvovacie stánky s legendárnymi langošmi. K dispozícii je tiež ubytovacie zariadenie Chata nad plážou, ktoré je počas leta využívané najmä detskými letnými tábormi.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.