V Senici postaví TTSK novú telocvičňu

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) uspel vo výzve z Fondu na podporu športu, a pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách, V. Paulínyho Tótha vybuduje ďalšiu novú telocvičňu na Záhorí.

Je to ďalšia dobrá správa po tom, ako kraj minulý týždeň pri Obchodnej akadémii Senica otvoril zrekonštruovaný moderný športový areál, ktorý bude slúžiť študentom aj verejnosti.

Navrhovaná novostavba bude pozostávať z dvoch konštrukčných blokov, a to z murovanej časti zázemia a oceľovej haly športovej plochy. „Telocvičňa bude dvojpodlažná a okrem iného sa v nej bude nachádzať technická miestnosť, sprcha, sociálne zariadenia, ako aj sociálne zariadenia pre imobilných, šatne či sklad náradia,“ uviedla samospráva.

V cvičiacej miestnosti telocvične sú navrhované 3 ihriská, a to basketbalové, volejbalové a tenisové.  Výstavba bude v celkovej hodnote 2,2 milióna eur, pričom sme na tento projekt získali finančnú podporu vo výške 1,1 milióna eur z Fond na podporu športu. „Aj naďalej pokračujeme v napĺňaní plánu výstavby a modernizácie telocviční a vonkajších športovísk pri župných stredných školách za viac ako 7 miliónov eur,“ skonštatoval trnavský samosprávny kraj.

V Senici postaví TTSK úplne novú telocvičňu. Zdroj: TTSK
V Senici postaví TTSK úplne novú telocvičňu. Zdroj: TTSK

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.