V Seredi bude víkend otvorených parkov a záhrad

Dom kultúry – Mestské múzeum v Seredi sa zapája aj v tomto roku do celoeurópskeho podujatia „Víkendu otvorených parkov a záhrad 2023“. Informovala o tom vedúca Mestského múzea – Fándlyho fary v Seredi Mária Diková.

Na Slovensku zastrešuje toto podujatie mimovládna nezisková organizácia Národný Trust. Tento rok sa koná jubilejný XV. ročník podujatia. Cieľom je priblížiť krásu ako aj šíriť myšlienky aktívnej ochrany. A zároveň aj kvalitnej údržby našich parkov a záhrad.

V dňoch 2. až 4.júna 2023 budete mať jedinečnú príležitosť navštíviť viac ako 110 verejných i súkromných parkov a záhrad z územia celého Slovenska. Podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad je súčasťou medzinárodnej iniciatívy. Tá prezentuje slovenské parky a záhrady ako dôležitú súčasť zeleného dedičstva Európy.

V Seredi bude víkend otvorených parkov a záhrad. Zdroj: Mestské múzeum
V Seredi bude víkend otvorených parkov a záhrad. Zdroj: Mestské múzeum

Mestské múzeum pripravuje v Múzejnej záhrade pre návštevníkov trojdňový program. V piatok 2. júna od 17.00 do 19.00 h pre návštevníkov Čajový večer s ochutnávkou čajov s manželmi Ondejčíkovými z Bonsai centra v Nitre. Súčasťou bude hudobný koncert speváčky Ildiko Kali z Trnavy, ktorej nedávno vydali album Zlatá panna.

V sobotu 3. júna od 10.00 do 17.00 h pozývajú návštevníkov na prehliadky historickej záhrady, exteriérovej expozície múzea. Návštevníci sa dozvedia o histórii zaniknutého stredovekého kostola a bývalej fary (dnes budova múzea). V nedeľu 4. júna sa o 16.30 h uskutoční Rodinná nedeľa s bábkovým predstavením „O lúke, motýľovi a kvetinovej víle“ v podaní Teátra Neline.

Pozri aj

Policajti zo Serede vytiahli zranenú ženu zo studne. Zdroj: Polícia SR

Policajti zo Serede vytiahli zranenú ženu zo studne

Policajti npor. Tomáš S. a stržm. Dávid O. z Obvodného oddelenia PZ Sereď zareagovali po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.