V Skalici zreštaurujú bočný oltár v Kostole sv. Pavla Pustovníka

Mesto Skalica získalo dotáciu vo výške 10.000 eur od Ministerstva kultúry SR na prvú etapu zreštaurovania bočného oltára v Kostole sv. Pavla Pustovníka. Informovalo o tom mesto.

V rámci prvej etapy reštaurovania bude na bočnom oltári Panny Márie Bolestnej zreštaurovaná sochárska výzdoba. Konkrétne prejdú rekonštrukciou socha Piety, socha sv. Augustína a socha sv. Ambróza.

Hlavným zámerom predkladaného projektu je zrealizovanie prvej etapy reštaurovania bočného oltára Panny Márie Bolestnej v kostole sv. Pavla Pustovníka v Skalici.

Základným cieľom reštaurovania je prezentácia oltára v pôvodnom výraze a zachovanom rozsahu, uvedenie oltára do dobrého technického stavu a jeho prezentácia v pôvodnom koncepte a farebnosti s priznaním sekundárnych zásahov,“ informovalo mesto s tým, že okrem dotácie z ministerstva prispeje mesto na reštaurovanie sumou 500 eur.

Kostol sv. Pavla Pustovníka. Zdroj: Mesto Skalica
Kostol sv. Pavla Pustovníka. Zdroj: Mesto Skalica

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.