V skalickej nemocnici pracoval aj kradol za viac ako 20-tisíc eur

Výbornú prácu odviedli skalickí kriminalisti, ktorí objasnili prípad krádeže vo Fakultnej nemocnici AGEL v Skalici. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ich promptný prístup ocenili nielen nadriadení ale aj samotná nemocnica, ktorá by bez počítača a softvéru nemohla pracovisko magnetickej rezonancie po rekonštrukcii otvoriť pre chorých pacientov.

POPRI MAĽOVANÍ AJ KRADOL

35-ročný muž bol jedným z brigádnikov, ktorých zamestnala externá firma na maliarske práce v nemocnici. Počas maľovania pracoviska magnetickej rezonancie si dotyčný všimol počítač pod pracovným stolom. Priniesol si papierovú krabicu a počítač s príslušenstvom dal do nej. Potom sa nenápadne vytratil z pracoviska a počítač vyniesol z nemocnice. Zachytila ho pritom bezpečnostná kamera.

Keď zodpovední zamestnanci na pracovisku zistili, že im chýba počítač s príslušenstvom na obsluhu pracoviska v hodnote viac ako 20 tisíc eur, prípad hneď oznámili polícii.

OSOBNÁ ZNALOSŤ POLICAJTOV

Policajti po príchode na miesto prešli zoznam najatých maliarov a na základe osobnej znalosti a záznamu z kamery vytipovali podozrivé osoby.

zdroj: KR PZ v TT

“Do pár hodín už poznali meno muža, ktorý mal krádež na svedomí a kriminalistom sa nakoniec pod ťarchou dôkazov ku všetkému priznal. Keď mu policajti povedali, na čo počítač slúžil a hodnotu, ktorú mal nielen pre nemocnicu ale aj pre samotných pacientov, s policajtmi začal spolupracovať. Hoci sa snažil PC hneď predať, našťastie sa mu to nepodarilo a všetko, čo nakradol, policajti zaistili a vrátili späť nepoškodené do nemocnice. Vyšetrovateľ ho v tzv. super rýchlom konaní obvinil z prečinu krádeže,” dopĺňa krajská hovorkyňa polície. Okresný súd v Skalici ho odsúdil s podmienkou na 3 roky.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.