V skalickej pôrodnici sa počas prvého polroka narodilo viac ako 300 detí

Pôrodnica Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa aj tento rok teší obľúbenosti rodičiek nielen zo Skalice a okolia, ale aj napríklad z Bratislavy a dokonca aj z Čiech. Popularita sa odrazila aj na počte doteraz narodených bábätiek tohto roka, ktorých bolo  327.

Budúce mamičky, ktoré sa rozhodli rodiť v skalickej nemocnici si pochvaľujú najmä odborný a ľudský prístup lekárov, sestier i pôrodných asistentiek a tiež pôrod v zrekonštruovaných pôrodných boxoch. „Keďže pôrodov bolo spolu 325 a počet narodených detí je 327, je jasné, že sa v našej nemocnici v prvom polroku 2023 narodili aj dvoje dvojičky. Celkovo sme tu privítali  165 dievčat a 162 chlapcov,“ hovorí primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Peter Budinský.

V našej pôrodnici dbáme na to,  aby pôrod prebiehal čo najprirodzenejšie, pretože prirodzený pôrod bez nutnosti zasahovania do jeho priebehu je najbezpečnejší pre matku aj dieťa. Personál venuje pozornosť psychologickej podpore rodičky nielen počas samotného pôrodu, ale aj prípravy naň,” dodal primár Budinský.

Čo sa týka mien, aj u dievčat aj u chlapcov prevládali tradičné slovenské mená. „Najčastejšie z chlapčenských boli Tomáš, Matej, a Jakub a z dievčenských Zuzka, Viktória či Agáta,“ hovorí vedúca sestra neonatologického oddelenia skalickej nemocnice Mgr. Mária Srholcová.

Avšak, mali sme aj pár netradičných mien, ktoré nám všetkým zarezonovali v pamäti. Z chlapčenských môžem spomenúť Frederika Liama, Rafaela či chlapčeka s menom Luca. Z dievčenských napríklad Samara Amália, Božidara, Letícia či Lada,“ dodáva Mária Srholcová.

Ako naznačujte doterajší trend, skalická nemocnica hravo splní podmienky kategorizácie svojho zariadenia v zmysle Optimalizácie siete nemocníc.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.