V Sobotišti končí lekárka, za lekárom budú obyvatelia dochádzať

V obci Sobotište, ktorá má približne 1500 obyvateľov, sa rozhodla k 31. máju 2023 ukončiť činnosť svojej ambulancie lekárka Lujza Dederová. Obvod prevezme Martin Ziman a jeho spoločnosť Winterklinik, ktorá sídli v Senici.

Obec sa preto obrátila na túto spoločnosť s požiadavkou na zabezpečenie prevádzky ordinácie praktického lekára pre dospelých v obci aspoň po niektoré dni v týždni. Na túto požiadavku Winterklinik, ktorá sídli na Hurbanovej ulici v Senici, nepristúpila. „Sme si vedomí toho, že vzniknutá situácia je pre mnohých, predovšetkým starších obyvateľov našej obce nepríjemná. Snažíme sa preto komunikovať aj s ďalšími starostami v regióne, ktorých sa tento problém tiež týka a hľadáme spoločne riešenie,“ uviedol starosta obce Vladimír Jan Kružík.

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Ako doplnil, veľký nedostatok praktických lekárov na Slovensku je smutná skutočnosť. „Tú naša obec nezavinila a ani nemá vplyv na jej vyriešenie. Zároveň obec Sobotište nemá vo svojom vlastníctve ordináciu. To nám komplikuje situáciu vo vyjednávaní s lekármi. Chceme ale uistiť občanov, že v prípade, ak by sa našiel lekár, ktorý by mal záujem v Sobotišti pôsobiť, budeme sa s poslancami snažiť vytvoriť také podmienky. Aby ordinácia praktického lekára v obci opäť, aspoň po niektoré dni v týždni, fungovala,“ informoval starosta obce.

Nový praktický lekár

MUDr. Martin Ziman – všeobecná ambulancia pre dospelých (Winterklinik s.r.o.)

Hurbanova 2827/2A, Senica – vedľa OD Perla, nad lekárňou Melissa

Tel. 034/653 8134

Ordinačné hodiny:

Pondelok – 7:00-13:00

Utorok – 7:00-13:00 || 13:30-16:00

Streda – 7:00-13:00

Štvrtok – 7:00-13:00 || 13:30-16:00

Piatok – 7:00-13:00

(zdroj: https://www.e-vuc.sk/)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.