Vážne zraneného na D1 ratovala vrtuľníková záchranka, vyjadrila sa aj polícia

Pri dnešnej zrážke dodávky s kamiónom na diaľnici D1 pri Hlohovci sa vážne zranili spolujazdec z dodávky. Trnavskykrajonline.sk o tom informovala hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE)  Zuzana Hopjaková.

Bratislavská posádka leteckých záchranárov letela dnes (10.7.2023) ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 neďaleko Hlohovca. Pri zrážke dodávky s nákladným vozidlom sa vážne zranil 54-ročný muž, spolujazdec z dodávky.

„Leteckí záchranári si po pristátí priamo na ceste prevzali pacienta s vážnym úrazom hlavy a hrudníka do svojej starostlivosti. Po doplnení liečby bol preložený na palubu a v umelom spánku, v kritickom stave bol vrtuľníkom transportovaný do UNB Kramáre,“ dopĺňa hovorkyňa ATE.

Vyjadrenie polície k nehode

Diaľniční policajti boli dnes, v skorých ranných hodinách, vyslaní k dopravnej nehode na diaľnici D1, pri ktorej sa zranili 2 osoby. “Podľa prvotných informácií mal 38 ročný vodič auta VW Transporter, z doposiaľ nezistených príčin, zozadu naraziť do pred ním idúceho nákladného auta. Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži z dodávky, ktorí sedeli na zadných sedadlách. Zranenia 60 ročného spolujazdca by nemali byť vážne. Naopak jeho 55 ročný spolusediaci utrpel zranenia, s ktorými ho museli letecky transportovať do bratislavskej nemocnice,” dopĺňa KR PZ v TT.

Policajti podrobili oboch vodičov dychovým skúškam, ktoré prítomnosť alkoholu nepotvrdili. Z dôvodu pristávania vrtuľníka museli policajné hliadky diaľnicu D1, v smere z Hlohovca na Bratislavu, na približne hodinu úplne uzavrieť. Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetrujeme.

POZOR NA ÚNAVU A NEPOZORNOSŤ

Za posledný týždeň eviduje polícia KR PZ v TT už druhú vážnu nehodu na našich diaľniciach, pri ktorej vodič zozadu narazil do auta pred ním. “Upozorňujeme preto všetkých vodičov, aby sa na jazdu plne sústredili a nepodceňovali čo i len malé náznaky únavy. Mikrospánok či nepozornosť môžu totiž mať, najmä na diaľniciach, fatálne následky. Dávajte si na cestách pozor!,” dopĺňa krajská polícia.

Pozri aj

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Toto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.