VIDEO: Cyklobusom zo a do Záhoria cez Kopanice a Piešťany opäť v septembri

Cyklobus Trnavského kraja zážitkov bude prepájať Záhorie a Piešťany opäť v septembri. NaZahori.sk o tom informoval Martin Palkovič z KOCR Trnavský kraj.

Cykkobusom do Karpát sa odveziete pohodlne aj s bicyklami na trase Trnava – Piešťany – Vrbové – Košariská – Brezová pod Bradlom – Prietrž – Senica a späť. Objavujte Malé Karpaty, okolie Prietrže, Kunovskej priehrady a zájdite ešte ďalej. Cyklobus vás odvezie aj s bicyklami každú sobotu v mesiacoch máj, jún a september. Vďaka nemu sa pohodlne a bezpečne dostanete k viac i menej náročným cyklotrasám a okruhom, spoznáte nové lokality a oddýchnete si uprostred prírody.  

„Bez auta by sa rekreační cyklisti z piešťanského regiónu na Záhorie nedostali. Náš cyklobus ich tam od mája odvezie každú sobotu v mesiacoch máj, jún a september.“ dodáva Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Miléniový kríž Autor: Vlado Miček NaZahori OZ

Cyklisti i turisti z Trnavy a Piešťan, ale aj dovolenkári, ktorí chcú voľný čas tráviť aktívne, môžu prostredníctvom špeciálnej autobusovej linky  objavovať Malé Karpaty, okolie Prietrže, Kunovskej priehrady či zájsť ešte ďalej. Skvelým tipom na nenáročný cyklovýlet sú aj kúpele Smrdáky, obec Sobotište a jedinečné borovicové lesy striedajúce sa s piesočnými dunami neďaleko Šaštína. V opačnom smere sa môžu cyklisti i peší turisti odviesť zo Senice do Malých Karpát, ale aj do Piešťan, ktoré sú známe ako mesto bicyklov. 

Brezová pod Bradlom a Mohyla Štefánika Autor: Vlado Miček NaZahori

Brezová pod Bradlom a Mohyla Štefánika Autor: Vlado Miček NaZáhorí oz

„Prepájame dva regióny Trnavského kraja zážitkov. Cyklobus bude premávať tak, aby ho mohli využiť aj cyklisti zo Senice a okolia, ktorí chcú spoznať Piešťany. Kúpeľné mesto je napojené na Vážsku cyklomagistrálu a aj na okruh okolo Sĺňavy. Na bicykli je odtiaľ ľahko dostupných viacero pamiatok, napríklad renesančný Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, ktorý je vždy v lete plný súčasného umenia, ale aj veľkomoravské hradisko Kostolec so skvelým výhľadom na Považie,uzatvára P. Hencelová.

Cyklobusom do Karpát cestovný poriadok. Cestovný poriadok Cyklobusom do Karpát. Odchod z Trnavy, Piešťan, Vrbového, Košarísk, Brezovej, Prietrže, Senice

Cena lístka pre všetky vekové kategórie:
jednosmerný: 2 eurá
spiatočný: 4 eurá
dieťa do 3 rokov zdarma

Aby mali výletníci istotu, že sa do autobusov na oboch linkách zmestia, musia si svoje miesta vopred rezervovať online na web stránke Kraj zážitkov v rezervačnom formulári TU:. Za lístky potom zaplatia priamo šoférom.

Pozri aj

Ilustračne foto Zdroj: depositos

Trnavská župa finančne motivuje vzdelávanie a bývanie pedagógov

Trnavská župa motivuje pedagógov stredných škôl formou finančných príspevkov na vzdelávanie aj bývanie. NaZahori.sk o tom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.