VIDEO+FOTO: Na Záhorí je viacero rozhľadní s nádherným pohľadom nielen na región

OOCR Záhorie: Región Záhoria je mimoriadne rôznorodý od rovín až po zvlnené územie Bielych a Malých Karpát. Ideálnymi miestami pre komplexný pohľad po širšom okolí sú rozhľadne a vyhliadkové miesta, ktorých je aj na Záhorí niekoľko.

Zaujímavou dvojičkou sú rozhľadne nad obcami Cerová a Prietrž, ktoré sú úplne identické. „Rozhľadňa Lipovec, ktorá stojí nad obcou Prietrž sa nachádza vo výške 424 metrov nad morom (m. n. m.) a jej návštevu je možné spojiť s neďalekým Pamätníkom SNP v osade U Rehušov. Pri rozhľadni Rozbehy nad obcou Cerová sa zas v tesnej blízkosti nachádzajú zrúcaniny hradu Korlátka, ako aj prvá veterná elektráreň na Slovensku,“ doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

📷 Tip na výlet: Rozhľadňa Rozbehy nad obcou Cerová

Prietrž – Rozhľadňa Lipovec – fotogaléria

[pinf_eventgallery event=’prietrz_rozhladna_lipovec20210114′ attr=images mode=lightbox max_images=5 thumb_width=120 ]

Milovníci pekných výhľadov by nemali vynechať rozhľadňu Lipky, ktorá sa týči neďaleko Unína či Vtáčiu rozhľadňu na Adamovských jazerách pri meste Gbely. V Skalici na Baťovom kanáli sa zas zo 7 metrov vysokej drevenej rozhľadne môžete pokochať pohľadom na samotný kanál, ale aj Biele Karpaty.

Cerová- Rozhľadňa Rozbehy – fotogaléria

[pinf_eventgallery event=’cerova_rozhladna_rozbehy20210406′ attr=images mode=lightbox max_images=5 thumb_width=120 ]

V máji 2021sprístupnili Rozhľadňu na Hrebeni. Nachádza sa v Holíči neďaleko veterného mlyna, ktorý je jediným zachovaným na Slovensku. „Aj keď je v Holíči nepochybne hlavnou oddychovou zónou cisársky zámok, toto pekné prostredie je druhou možnosťou. Dokončenie tejto zóny som si dal pred niekoľkými rokmi za cieľ a pomaly sa ho darí napĺňať,“ uviedol o rozhľadni a jej okolí  predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a primátor mesta Holíč Zdenko Čambal.

Vyhliadka Vinohrady v Senici bola takisto sprístupnená v roku 2021. Nachádza sa nad Kunovskou priehradou a je z nej za pekného počasia pekný výhľad nielen na mesto či priehradu ale aj hrad Branč a široké okolie. „Názov vyhliadky je odvodený od histórie okolia, keďže v minulosti práve v tejto lokalite boli vysadené vinice. K vyhliadke vedie značený turistický chodník, Cesta k nej vedie do mierneho kopca, ale je dobre zvládnuteľná aj pre rodiny s menšími deťmi,“ prezradil o vyhliadke primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Pre mnohých turistov je zaujímavým tipom na výlet tretí najvyšší vrch malých Karpát Vápenná, na ktorej vo výške 752 m. n. m. stojí rozhľadňa, z ktorej je pekný výhľad na Pezinské Karpaty, Borskú nížinu, Podunajskú pahorkatinu, a aj na Tribeč a Považský Inovec.

Pre odvážnejších a tých, ktorí vyznávajú viac adrenalínové zážitky je výzvou 30 metrov vysoká rozhľadňa, ktorá je bývalou vojenskou vežou. Nájdete ju medzi obcami Kostolište a Gajary. 

Pozri aj

Ilustračne foto Zdroj: depositos

Trnavská župa finančne motivuje vzdelávanie a bývanie pedagógov

Trnavská župa motivuje pedagógov stredných škôl formou finančných príspevkov na vzdelávanie aj bývanie. NaZahori.sk o tom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.