VIDEO+FOTO: Skalica – raj pre milovníkov pamiatok

Historické kráľovské mesto Skalica sa pýši množstvom historicko-kultúrnych pamiatok, ktoré by mali návštevníci mesta určite vidieť. Počas letnej turistickej sezóny sú tieto historické monumenty sprístupnené verejnosti. Vtedy máte možnosť si prezrieť vnútro slávnej Rotundy sv. Juraja, preskúmať zákutia niektorého zo Skalických kostolov, navštíviť miesto verejnej zábavy v Kultúrnom dome Dušana Jurkoviča oproti historickému námestiu a mnoho ďalšieho.

Turistická kancelária TIK Skalica robí každoročne počas už spomínanej turistickej sezóny bezplatné prehliadky skalických pamiatok, ktorých sa môžete zúčastniť aj vy! Ak sa však do Skalice chystáte mimo sezónu, ale aj napriek tomu si chcete prezrieť pamiatky, dá sa to.

V prehliadkovej ponuke je 12 pamiatok

 1. Rotunda sv. Juraja
 2. Františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Márie
 3. Františkánsky kláštor
 4. Dom kultúry
 5. Farský kostol sv. Michala Archanjela
 6. Kostolná veža
 7. Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského
 8. Ľadovňa
 9. Mlyn bratov Pilárikových
 10. Evanjelický kostol
 11. Kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov
 12. Expozícia kníhtlače
https://www.nazahori.sk/2023/01/17/su-pod-frantiskanskym-kostolom-v-skalici-pochovani-clenovia-radu/

Pekné miesta nemusia byť vždy len pamiatky

Zlatnícka dolina

V Skalici však nájdete aj mnoho iných miest, ktoré ulahodia ako vášmu oku, tak aj srdcu. Stačí zájsť o kúsok ďalej, „za okraj“ mesta a nájdete krásu aj v prírode. Perfektným príkladom je Zlatnícka dolina. Či ste milovníkom prechádzok na čerstvom vzduchu, alebo cyklistiky, alebo sa chcete len dobre najesť v prostredí Skalických hôr, je toto miesto ako stvorené pre vás. Ak sa rozhodnete Skalicu navštíviť v letnom období, pokojný pobyt v prírode môžete obohatiť aj návštevou miestneho kúpaliska.

Baťov kanál

Ďalšou zastávkou v prírode môže byť napríklad prístav Baťov kanál, ktorý ponúka možnosť vypožičať si loďku a plaviť sa po trase kanála až do Otrokovíc (ČR). A po návrate naspäť na Slovenskú stranu rieky Moravy sa môžete občerstviť v lokálnom bufete, priamo na „Baťáku“.

Toto všetko sa dá absolvovať hlavne v letnom období, ale skalická príroda je krásna aj v zime. (pozn. tu budú fotky zo Zlatníckej doliny)

Zdroj: TikSkalica.sk a NaZahori.sk

Autorka Skaličanka, Vanesa Hrebíčková

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.