Výluka vlakov na trati Šaštín- Kúty spôsobí zmeny v doprave

Na úseku vlakovej trati Šaštín-Stráže – Kúty a späť bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava (NAD) na viac ako štyri mesiace.

V úseku Šaštín-Stráže – Kúty a späť budú od 1. augusta do 9. decembra 2023 všetky vlaky nepretržite nahradené autobusovou dopravou, vzdialenosť prepravy sa nemení. NaZahori.sk o tom informoval Tomáš Kováč, hovorca ZSSK.

Aké zmeny nastanú v doprave na Záhorí?

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že v období od utorka 1. 8. 2023 do soboty 9. 12. 2023 dôjde k výlukovým prácam na trati Trnava – Kúty. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi stanicami Šaštín-Stráže a Kúty, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Cieľom je bezpečnejšia a plynulejšia prevádzka, zvýšenie traťovej rýchlosti a zníženie prevádzkových nákladov. Projekt zahŕňa rekonštrukciu železničného spodku a zvršku v medzistaničnom úseku Šaštín-Stráže – Kúty, dvoch železničných priecestí a zrušenie jedného priecestia bez náhrady. Práce budú zamerané aj na opravu trakčného vedenia v celom úseku a výmenu časti základov trakčných podpier, opravu mostov a priepustov v celom úseku, ako aj na rekonštrukciu nástupišťa na zastávke Kuklov vrátane osvetlenia, prístrešku a mobiliáru, a tiež na úpravu zabezpečovacieho zariadenia. Ďalšie podrobnejšie informácie o rekonštrukčných prácach počas výluky poskytne manažér železničnej infraštruktúry ŽSR à hovorca@zsr.sk.

Ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Šaštín-Stráže – Kúty a späť zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Keďže cestná komunikácia kopíruje 8 km dlhú železničnú trať, vzdialenosť prepravy sa nemení. Cestovná doba, ktorá je vlakom 10 minút, sa autobusmi NAD predĺži približne o 5 minút

Príde aj k zmene vedenia liniek

Počas tejto výluky dôjde aj k zmene vedenia liniek. Linka Trnava – Senica bude predĺžená až po stanicu Šaštín-Stráže, kde budú vlaky premávať podľa aktuálneho cestovného poriadku. Linka Senica – Kúty – Skalica na Slovensku bude rozdelená na linku v úseku Šaštín-Stráže – Kúty, ktorá bude vedená s NAD  (výlukový cestovný poriadok) a linku v úseku Kúty – Skalica na Slovensku, ktorá bude vedená vlakmi podľa aktuálneho cestovného poriadku.

K zmene dôjde aj na linke Kúty – Brodské, ktorá bude prispôsobená v stanici Kúty k odchodom a príchodom NAD zo smeru Šaštín-Stráže.

Autobusy NAD budú v stanici Kúty a v stanici Šaštín-Stráže pristavené pred staničnou budovou. Pre obyvateľov obce Kuklov bude NAD zastavovať pri autobusovej zastávke „Kuklov, kaplnka“

Cestujúcich upozorňujeme, že v NAD nie je možná preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny sú prepravované bez obmedzenia.

Pozri aj

Šaštín-Stráže železničná stanica ZSSK

V piatok mimoriadny pútnický vlak do Šaštína

Šaštín-Stráže: Na Národnú púť do Šaštína môžete v piatok 15.9.2023 pricestovať s využitím osobných vlakov vedených …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.