Wind of change v Bielom Kostole spojí ľudí z troch krajín

Obec Biely Kostol pozýva na podujatie Wind of Change, na ktorom sa stretnú obyvatelia jej partnerských obcí z Rakúska a Českej republiky. Trojdňový program budú sprevádzať hudobné vystúpenia kapiel Iné Kafe, Hudba z Marsu, Peter Bič Projekt a Kmeťobend.

Podujatie sa začne v piatok 9. júna a potrvá do nedele 11. júna na futbalovom štadióne v Bielom Kostole. Zúčastnia sa na ňom predstavitelia samospráv, ako aj obyvatelia obcí Biely Kostol, Šitbořice a Petronell Carnuntum. Starostka Iveta Paulová pozvala tiež starostov a domácich z okolitého Regiónu Trnava.

Hlavnou témou podujatia je zbližovanie obcí a ich obyvateľov, no Wind of Change zároveň prinesie množstvo zaujímavých kultúrnych aktivít. Okrem nášho folklórneho súboru Bílokostolčané vystúpia tiež známe slovenské kapely,“ hovorí Iveta Paulová, starostka obce Biely Kostol.

Večerný program v prvý deň zavŕšia hudobné vystúpenia skupín Peter Bič Projekt a Kmeťoband. „V sobotu po 19:00 h. vystúpia kapely Iné Kafe a Hudba z Marsu. Pozývame všetkých, vstup na podujatie je voľný,“ dodáva Iveta Paulová.

Obce spája tradícia vinárstva

Všetky tri obce Šitbořice, Petronell Carnuntum i Biely Kostol spája tradícia vinárstva, a tak v piatok a v sobotu bude na programe medzinárodná degustácia vín z jednotlivých regiónov. Okrem nej nebudú chýbať posedenia, diskusie a výmena skúseností z praxe.

Na sobotu organizátori pripravili aktivity aj pre rodiny s deťmi. Tie zabaví tanečná skupina Crazy Family, CERUZKO a FARBIČKA a malinyJam. Súčasťou programu bude tiež prezentácia dobrovoľníckych mimovládnych organizácií z partnerských obcí a trhy domácich produktov a handmade výrobkov z partnerských krajín a Trnavského kraja.

Podujatie vyvrcholí v nedeľu 11. júna súťažou v pečení koláčov, projekciou filmu o národnostných menšinách a remeselnými dielňami, kde účastníci podujatia môžu medzi sebou zdieľať tradície svojich predkov.

Hlavnou myšlienkou Wind of Change je obnova spolupráce partnerských obcí v rámci Európskej únie a zdieľanie poznatkov a skúseností v oblasti riešenia medzinárodných projektov samospráv, zvyšovania informovanosti o kultúrnom dedičstve a výmeny informácií medzi občanmi rôznych krajín.

Program Wind of change, Biely Kostol
Program Wind of change, Biely Kostol

Program Wind of Change

PIATOK 9. 6. 2023

14:00 Slávnostné otvorenie a tlačová konferencia k začiatku realizácie projektu

14:30 Panely partnerstva – vytváranie panelov z fotografií a suvenírov prinesených z partnerstva

14:30 Spoločenské posedenie partnerských obcí a predstaviteľov TTSK, ochutnávka vín družobných obcí – MO SZZ Biely Kostol a vinári z obce Štibořice (ČR) a obce Petronell Carnuntum (A)

16:00 Výmena dobrej praxe zo života družobných obcí – skúsenosti vplyvu pandémie na miestne komunity ako aj samotných seniorov

17:00 Kmeťoband

18:00 Folklórny súbor Bílokostolčané

19:30 Peter Bič Projekt

SOBOTA 10. 6. 2023

9:00 Informačný stánok – Konferencia o budúcnosti Európy

10:00 Pracujeme s menšinami – seminár a výmena know how o programoch realizovaných v obciach na pomoc menšinám

13:00 Solidarita a dobrovoľnosť – workshop – prezentácia dobrovoľníckych mimovládnych organizácií z partnerských obcí – TRHY domácich produktov a handmade výrobkov partnerských krajín a trnavského kraja

15:00 Hľadaj, kde som? – interaktívne hry pre deti – CERUZKO A FARBIČKA

16:30 Hudobné vystúpenie malinyJAM

17:30 Tanečné vystúpenie CRAZY FAMILY

19:00 Hudba z Marsu

20:30 Iné Kafe

NEDEĽA 11. 6. 2023

Slávnostná omša vo Filiálnom kostole Krista Kráľa v Bielom Kostole

Ochutnaj ma! Súťaž v pečení koláčov – Pre náš Biely Kostol, o.z.

Projekcia filmu o národnostných menšinách na Slovensku, Rakúsku a Českej republike.

Remeselné dielne – poznávanie tradícií našich predkov.

Zber názorov občanov na EÚ, partnerstvo a projekt – vytvorenie príručky s názormi občanov

Dovidenia v troch jazykoch partnerských krajín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.