Zo zahraničia chce voliť 208 občanov s trvalým pobytom v Senici

O voľbu zo zahraničia pre predčasné voľby do Národnej rady SR požiadalo 208 občanov Slovenskej republiky s trvalým pobytom v Senici.

NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Hlasovacie lístky doručené do 29.9.2023

Hlasovacie lístky musia byť doručené na Ministerstvo vnútra SR do 29. septembra do 12.00 h. „Obyvatelia Senice môžu požiadať aj o hlasovací preukaz, ktorý ich oprávňuje voliť na celom území SR,“ doplnila T. Moravcová.

Hlasovací preukaz oprávňuje voliča voliť v ktoromkoľvek meste a ktoromkoľvek okrsku na Slovensku. V meste, kde si občan požiada o vydanie takéhoto preukazu, bude zo zoznamu voličov vyškrtnutý. Preukaz sa vydáva len ako jediný originál. V prípade straty nebude danému občanovi vydaný druhýkrát.

MsÚ Senica zdroj: NaZahori.sk
MsÚ Senica zdroj: Vladimír Miček NaZahori.sk

Požiadať o hlasovací preukaz poštou, osobne a emailom

Seničania môžu o hlasovací preukaz požiadať osobne na mestskom úrade (MsÚ), v listinnej podobe na adresu MsÚ Senica – oddelenie organizačné a vnútornej správy, elektronicky na email eva.juranova@senica.sk alebo silvia.krcova@senica.sk.

Osobne môžu obyvatelia požiadať o vydanie preukazu najneskôr deň pred konaním volieb, teda 29. septembra v úradných hodinách radnice. „V listinnej podobe aj elektronicky môže volič o preukaz požiadať najneskôr 15 pracovných dní predo dňom konania volieb. Obec zašle hlasovací preukaz občanovi najneskôr tri pracovné dni od doručenia žiadosti,“ uzavrela hovorkyňa.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.