Zomrela “duša” Pamätnej izby Hurbana v Hlbokom Vilma Tomášová

Posledné zbohom dlhoročnej sprievodkyni v Pamätnej izbe J.M. Hurbana v obci Hlboké v okrese Senica. Dňa 23.8.2023 navždy opustila pozemský svet pani Vilma Tomášová, vo veku 82 rokov.

zdroj foto: Obec Hlboké

„Obec Hlboké jej ďakuje za všetko, čo pre celú obec vykonala. Jej prínos pre celú obec, je nevyčísliteľným počtom skutkov, ktoré pre nás vykonala. Vryla svoj nezmazateľný odtlačok do dejín našej obce. Spomienky mnohých návštevníkov Pamätnej izby sú späté s jej výkladom sprievodkyne o živote a diele Jozefa Miloslava Hurbana. Pamätná izba sa stala jej druhým domovom, jej výklady boli pútavé, obohatené o zaujímavé historky. Bola vždy ochotná poskytnúť rozhovor o Hurbanovi, či o Pamätnej izbe pre rozhlas alebo televíziu, za ktorý zožala vždy veľký úspech a obdiv,“ zverejnila Obec Hlboké – oficiálna stránka.

Bola majstrom svojho umenia od hovoreného slova, dokonale upečených zákuskov, vianočných oblátkov alebo pagáčikov, rozkvitnutej záhrady alebo výšiviek a o jej láske ku krojom, tradíciám, ku knihám ani nehovoriac. „Obecnú knižnicu viedla zodpovedne a svedomito a aj túto prácu vykonávala s láskou a precíznosťou. Pod jej rukami všetko prekvitalo, či vyšité ornamenty na obrusoch alebo kvety na oknách, bola studnicou múdrosti, príbehov a pamätí,“ dopĺňa obec.

Ako aktívna členka Divadelného spolku J.M. Hurbana stvárnila množstvo divadelných postáv s autentickosťou a divadelnou gráciou. Ďakujeme Vám z celého srdca, pani Vilma Tomášová, buďte pre nás všetkým inšpiráciou ako žiť, nie len pre seba, ale plnohodnotne a obetavo aj pre svojich blízkych, pre svoje okolie, obec, región a národ,“ uzatvára Obec Hlboké – oficiálna stránka. Posledná rozlúčka sa konala 28.8.2023 na cintoríne v Hlbokom.

Pozri aj

FOTO+VIDEO: J. M. Hurban je pochovaný v obci Hlboké

Organizátor slovenského národného hnutia, publicista, spisovateľ, vydavateľ a teológ Jozef Miloslav Hurban sa narodil 19. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.