MFK Skalica nastúpil aj napriek viróze, v Podbrezovej prehral o gól

Na zápas 7. kola Niké ligy do Podbrezovej vycestoval MFK Skalica v oklieštenej zostave, keďže mužstvo deň predtým potrápila viróza spojená so žalúdočnými problémami.

Z pozície trénera Petra Majerníka sa nedalo hovoriť o taktike alebo štýle hry, ale skôr o tom, či bude mať koho na hraciu plochu poslať.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 1:0 (0:0)

Gól: 52. Bakaľa, rozhodovali: Glova – Pozor, Štofík, ŽK: Assinor, Špyrka – Vlasko, Matejov, Krčík, Mášik, Nagy, ČK: 44. Vlasko (Skalica) po 2. ŽK, 1489 divákov.

Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Paraj (46. Špyrka), Bakaľa, Ďatko (90. Talakov) – Galčík (86. Kabongo), Kuzma (46. Assinor), Ridwan (46. Okunola)

MFK Skalica: Junas – Krčík, Mášik, Palacios, Černek – M. Nagy – Matejov, Alves (46. Moura), Vlasko, Yao (62. Smékal) – Sobczyk (80. Kousal)

Priebeh zápasu

Od úvodu mala Podbrezová prevahu, viacej z hry, držala loptu viac na kopačkách a viac-menej zavrela Záhorákov na ich polovici, kde sa snažili dobre brániť. Krásnymi zákrokmi sa prezentoval gólman Martin Junas, ktorý v bráne výrazne podržal hostí. Podbrezová sa snažila vytvárať tlak, ktorému Záhoráci odolávali a občas sa im otvoril priestor na rýchly protiútok.

Asi v 23. minúte sa naplno ukázali zdravotné problémy mužstva, keď Davi Alves naznačil rozhodcovi rukou, že nie je úplne v poriadku, kľakol si na trávnik a zvracal. Hra bola na pár minút prerušená.

Prvý gól stretnutia padol v 39. minúte, kedy sa domáci Ďatko dostal do zakončenia. Gól za pomoci VAR-u preveril hlavný rozhodca a napokon rozhodol, že neplatí. S pribúdajúcim časom a ubúdaním síl bola vidieť na hráčoch frustrácia a nepomohol tomu ani moment v 44. minúte, kedy Ján Vlasko uvidel po druhej žltej karte aj červenú a predčasne opúšťal hraciu plochu.

V  druhom polčase preverili Junasa postupne domáci Grešák či Kováčik. Gólový moment priniesla 52. minúta, kedy si pred hranicou šestnástky spracoval prihrávku Bakaľa a následnou prudkou strelou otvoril skóre na 1:0. V 67. minúte mohol ten istý hráč pridať aj svoj druhý gól, ale trafil len pravú žrď. Ďatkovu šancu zastavil pekným zákrokom Moura, na prudkú strelu Kováčika veľmi dobre zareagoval Junas. Krátko pred koncom zápasu bolo na mnohých hráčoch Skalice vidieť, že sú už na pokraji fyzických síl, napriek tomu už Podbrezovej nedovolili skórovať a výsledok 1:0 sa nemenil.

Hlas po zápase

Pavol Majerník, tréner Skalice: “Nebudem hodnotiť zápas, pretože po situácii, v akej sme boli posledné dva dni, musím dať len klobúk dolu pred chalanmi, že takýto fyzicky náročný zápas zvládli v zdraví.