MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké ligy vycestuje k súperovi do Podbrezovej.

Zápas odštartuje v piatok o 17.30 hod. a keďže pôjde o televízny zápas, môžete ho sledovať na Nova Sport ako aj Voyo.

Do tréningového procesu sa počas reprezentačnej prestávky pripojil Adam Morong, no problémy s trieslami vyradili Olivera Podhorina. Na listine zranených sú u Záhorákov aj naďalej Denis Baumgartner a Roman Haša, ktorí trénerom nebudú k dispozícii.

Skaličania majú za sebou šesť kôl, v ktorých vybojovali dve víťazstvá (Michalovce, Zlaté Moravce), remízu so Spartakom Trnava a utŕžili tri prehry (Ružomberok, Banská Bystrica a Slovan Bratislava).

Hlavne v úvode ligy bolo cítiť, že nám odišli nosní hráči, a hráči ktorí prišli, ešte neboli zapracovaní v systéme, čo sa odzrkadlilo aj v plynulosti hry. Tieto kolá nám ukázali naše dobré a slabšie stránky, ako aj extrémnu vyrovnanosť ligy,“ zhodnotil asistent trénera Roman Hudec.

Mužstvo rozdielnych polčasov, takto sa dajú opísať výkony Skaličanov od začiatku sezóny, kedy je vždy jeden polčas odlišný od toho druhého. „Je to špecifické. Vieme, že polčas je málo a pracujeme na tom, aby sme boli koncentrovaní celých 90-minút. Pevne verím, že toto sme už odstránili,“ doplnil asistent trénera Pala Majerníka.

Po úvodnej výhre nasledovali tri prehry MFK Skalica

Po úvodnom domácom víťazstve so Zlatými Moravcami mali Záhoráci sériu troch prehier. V zápasoch s Ružomberkom a Banskou Bystrickou dokonca stratili vedenie. „Bola to nepríjemná séria ako aj situácia pre nás všetkých, pretože sme trikrát po sebe prehrali o gól, a to 2:1. V zápasoch sme neboli slabším družstvom, ale urobili viac individuálnych chýb, čo nás stálo body. Samozrejme, bolo to frustrujúce, situácia nebola práve ideálna,“ popísal asistent trénera.

Po týchto zápasoch ale Skaličania ukázali, že sú silní, a to hlavne v domácom prostredí. „Každému mužstvu sa hrá doma komfortnejšie, a u nás to platí asi dvojnásobne, pretože na skalickom Letňáku sa hrá každému fakt ťažko.

Pred reprezentačnou prestávkou sa naladili doma s Michalovcami víťazne. Napriek tomu, že ide o posledný celok tabuľky, na tri body sa natrápili. „Je potrebné povedať, že ani jeden zápas v lige nie je jednoduchý. Preto sme nič nepodceňovali ani s poslednými Michalovcami. Z pohľadu psychiky išlo jednoznačne o najťažší zápas. Veľmi sme ho chceli zvládnuť. Preto sme radi, že sme ho dokázali otočiť a ukázali charakter. Toto víťazstvo nám pomohlo mentálne.

Po dueli s Michalovcami nasledovala už spomínaná reprezentačná prestávka, ktorú zeleno-biely využili na zlepšenie organizácie hry a herného systému, no pre hráčov prišiel aj zaslúžený oddych. Následne sa tím začal pripravovať na ďalší náročný zápas, tentokrát v Podbrezovej.